Loading..

Lütfen Bekleyiniz...

TAŞERON İŞÇİLERİN KADROYA GEÇİRİLMESİ ETKİNLİĞİ


Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü bünyesinde çalışan 167 adet taşeron işçinin, çıkarılan ilgili Kanun Hükmünde Kararname neticesinde sürekli işçi kadrosuna geçirilmesi münasebetiyle, Mayalandırma Sanatları Müdürlüğü Bahçesinde tüm personelimizle öğle yemeği organize edildi.

Düzenlenen organizasyonda konuşma yapan Kurum Müdürümüz Sayın Yener YILDIRIM, öncelikle bizimle birlikte uzun süredir hizmet vererek kadroya geçen arkadaşlarımızın heyecanlarını ve mutluluklarını paylaştığını belirtip, hepsini ayrı ayrı tebrik ederek hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etmiştir.

Müdürümüz sözlerini şöyle sürdürmüştür;

“Kadroya geçerek sorumluluk ve mesuliyetinizin daha da arttığını bilmenizi özellikle hatırlatmak isterim. Kurumumuzun yapısının küçük olması hasebiyle birbirimiz hakkında her şeyden haberimiz oluyor. Tıpkı bir aile gibi… Aile içinde her bir ferdin birbirinin noksanını eksiğini görüp gözetip yardım etmesi gereklidir.

En iyi çalışma ortamı bilgi ve tecrübelerin ortak gelecek için birlikte paylaşılmasıdır. Ki bu paylaşım ailelerde hep böyledir. Burası da bir aile ortamıdır. Huzurlu aile ortamı, biz aile fertlerinin doğru, hakkaniyetli ve samimi çalışmalarının sonucunda ortaya çıkar.”

“Hepinizin bildiği gibi toplu iş sözleşmesini geçen yıl çok iyi kazanımlarla gerçekleştirdik. Biz üzerimize düşen iyileştirmeyi ve artışları yapmış olmamıza rağmen biliyorum ki, aynı kurumda çalışanlar arasında gelir dengesizlikleri çok fazla, inşallah önümüzdeki günlerde bunların minimize edilmesi için çalışmalarımız olacaktır.”

         “Taşeron işçi olarak çalışan arkadaşlarımızın kadroya geçmesiyle Atatürk Orman Çiftliği ailesi daha da büyüdü. Beraber çalışan ve aynı ortamı paylaşan kardeşlerimizin hak, adalet ve güven duygusu içerisinde, bundan sonraki çalışmalarını gerçekleştireceğine inanıyorum.

Sözlerime son verirken, 167 arkadaşımızı tekrar tebrik ediyor, Ramazan-ı Şerif ayının tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

Konuşma bitiminde Kurum Müdürümüz Sayın Yener YILDIRIM’a taşeron işçilerin kadroya geçiş sürecindeki önemli katkılarından dolayı plaket takdim edilmiştir.