Loading..

Lütfen Bekleyiniz...

GİRİŞİMCİ KADIN ÇİFTÇİLER ÖDÜL TÖRENİ


       Bakanlığımızca düzenlenen "Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni"  Sayın Cumhurbaşkanımızın Saygıdeğer Eşleri Emine Erdoğan Hanımefendinin teşrifleri ile Bilkent Otel'de gerçekleştirildi. Törene, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze katıldı.

      Sayın Emine ERDOĞAN yaptığı konuşmasında ; tarım alanında kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi ve girişimci kadın çiftçilerin ödüllendirilmesi vesilesiyle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve kadınların evde, işte, tarlada, hayatın her alanında var olduklarına, birikimlerini ortaya koyduklarına dikkati çekti. "Yaptıkları işlerle, başarılarıyla gurur duyduğumuz nice kadınlarımız var. Öyle ki vatan savunmasında dahi ön saflarda yerlerini alıyorlar. 15 Temmuz'da görmedik mi çelikten güçlü yürekleriyle tanklara nasıl karşı durduklarını, İstiklal Savaşı'nda Anadolu'yu nasıl savunduklarını. Çok şükür ki bu coğrafya, kadını hayatın her alanında baş tacı eden, ona kıymet ve değer veren bir kültürle yoğrulmuştur." diye devam eden Emine Erdoğan, konuşmasını "Tüm çiftçi kadınlarımızın 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü'nü kutluyor, Anadolu'nun bereketli topraklarının hepimize şifa getirmesini diliyorum. Eli toprak kokan çalışkan kadınlarımızı sevgiyle selamlıyorum. Hasadınız bol, ürününüz bereketli olsun inşallah." diyerek sonlandırdı.

      Törenin sonunda Emine Erdoğan, kadın çiftçilere ödüllerini takdim etti ve açılan stantları ziyaret etti.

      Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğünün stant açarak katılım sağladığı törende Sayın Emine ERDOĞAN ürünlerimizin tadına bakarak bilgi aldı.