Loading..

Lütfen Bekleyiniz...

11 KASIM'DA 5 MİLYON 2023 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULACAK


Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Behiçbey Orman Fidanlık Müdürlüğü'ndeki "11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Etkinlikleri Tanıtım Toplantısı"nda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bakan Yumaklı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 11 Kasım'ı, "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak ilan ettiğini anımsatarak, "11 Kasım'la ilgili çok farklı aktivitelerin toplum tarafından da sahiplendiğini görmek bizi ayrıca mutlu etti. Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılı kapsamında 'Geleceğe Nefes Cumhuriyet'e Nefes' sloganıyla halkımızla birlikte ağaç dikim faaliyetlerimizi gerçekleştirmiş olacağız." diye konuştu.

Yumaklı, ormanların ekonomiye ve istihdama katkısının yanı sıra biyoçeşitlilik ve doğal yaşamın devamının sağlanması açısından da son derece önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, "Toprak, su ve yaban hayatı gibi doğal zenginliklerimizi ancak ormanlarımızı koruyup geliştirerek gelecek kuşaklara aktarmamız mümkün. Bu nedenle sürdürülebilir bir orman yönetiminin bütün unsurlarını yerine getiriyoruz." ifadelerini kullandı.

Devamı için tıklayınız