Loading..

Lütfen Bekleyiniz...

15 Temmuz - Bir Demokrasi Destanı


15 Temmuz 2016 tarihi Türkiye Cumhuriyeti için çok ciddi bir dönüm noktasıdır. Demokrasinin galip geldiği bu mücadelede tanklara, silahlara karşı göğsünü siper ederek direnmesini bilen Türk milleti, bağımsızlığı için bir kez daha tüm dünyaya. bu konudaki azim ve kararlığı ile örnek olmuştur.


O gece Cumhurbaşkammızın yaptığı çağrılar ve ülkenin dört bir yanında yankılanan sela sesleri ile sokaklara dökülen kadın, erkek, genç, yaşlı ayırt etmeksizin her yaştan, dilden, dinden, ırktan vatandaşlarımız, ülkemizin bağımsızlığı için tek yürek olmuş ve hainlere göz açtırmayarak onların gerçekleştirmek istediği kötü emellere mani olmuştur. Ancak ne yazık ki bu uğurda birçok insanımız şehit düşmüş ve birçoğu da yaralanarak gazi olmuştur. 


Bir yanı Ortadoğu'nun yeraltı zenginlikleri diğer yanı Avrupa'nın aç gözlü sömürücü devletleri ile çevrili olan güzel ülkemiz, bulunduğu bu jeopolitik konum itibariyle asırlar boyu tehlikelere, tehditlere ve dış güçler tarafından kışkırtılan kötü niyetli terör örgütlerinin saldırılarına maruz kalmaktadır. İşte 15 Temmuz gecesi içimize sızmış vatan hainlerinin niyeti de ülkemizi ele geçirmek ve bağımsızlığımıza kilit vurmaktı ama yüce milletimiz buna izin vermedi. Bu bizim için bir kader gecesiydi. Tankların önüne yatarak, gövdesini kurşunlara siper ederek, tek vücut olarak, birlik ve beraberlik içinde kahramanlıklara şahit olan Türk halkı için artık ölüm bir son değildi. Ya vatanlarına sahip çıkarak özgürlükleri için mücadele edeceklerdi ya da bağımsızlıklan ellerinden alınarak bir tutsak gibi yaşamlarını sürdüreceklerdi. 

Ülkemizin ve Atatürk Orman Çiftliği'nin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de belirttiği gibi; "Bu millet bağımsızlıktan yoksun yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır" bilinci ile bu alçak darbe girişimine karşı bir bütün olan halkımız kayıtsız şartsız mücadele ederek vatanını müdafaa etmiştir.

 
Türkiye Cumhuriyetinin sahipsiz olmadığını, gerektiğinde kanının son damlasına kadar mücadele ederek savaştığını bir kez daha gösteren ve bütün dünyaya bir demokrasi dersi veren aziz milletimize, yürekten sonsuz şükranlarımızı sunarız. Bu uğurda canlarını kaybetmiş bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına. sabır ve yine bu gece de yaralanmış olan bütün gazilerimize de acil şifalar dileriz.